زنجیره تامین تیتانیوم: از سنگ معدن تا محصول نهایی
قبل از پرداختن به قیمتهای خاص، درک سفر تیتانیوم از معدن تا محصول نهایی ضروری است. هر مرحله هزینه اضافه می کند و دانستن اینکه پول شما کجا می رود اولین گام به سمت بهینه سازی هزینه است.
سنگ معدن تیتانیوم (ایلمنیت/روتیل)
↓ ~ 1600-2000 یوان/تن
کنسانتره تیتانیوم
↓
تیتانیوم اسفنجی (فرایند کرول)
↓ ~46000-48000 یوان/تن (درجه 0)
شمش تیتانیوم (ذوب قوس خلاء)
↓ ~ 53-61 یوان / کیلوگرم
محصولات نیمه تمام{0} (صفحه/میله/لوله/سیم/نوار)
↓ ~ 62-275 یوان / کیلوگرم
محصولات نهایی (قطعات ماشینکاری CNC)
↓ قیمت گذاری سفارشی
کاربر نهایی
هر انتقال شامل فرآیندهای{0} فشرده انرژی، تجهیزات تخصصی و تلفات مواد است. فرآیند کرول به تنهایی - تبدیل سنگ معدن به تیتانیوم اسفنجی - فرآیندی چند روزه است که مقدار زیادی منیزیم و برق مصرف میکند. به همین دلیل است که قیمت تیتانیوم اسفنجی تقریباً 25 تا 30 برابر بیشتر از سنگ معدن خامی است که از آن به دست می آید.
قیمت مواد اولیه: تیتانیوم اسفنجی
تیتانیوم اسفنجی ماده اولیه اصلی تقریباً تمام محصولات تیتانیوم است. قیمت آن کف را برای همه چیز در پایین دست تعیین می کند.
قیمت های فعلی تیتانیوم اسفنجی (اواخر 2025 - اوایل 2026)
| درجه | قیمت داخلی (یوآن/تن) | تقریبا قیمت فوب (USD/Mt) |
|---|---|---|
| درجه 0 (بالاترین درجه خلوص) | 46,000 – 48,000 | ~6,650 |
| درجه 1 | 45,500 – 47,500 | ~6,500 |
بازار تیتانیوم اسفنجی در حال حاضر در مرحله تثبیت است. قیمتها پس از کاهش قابلتوجه تا سال 2025 تثبیت شدهاند. این باعث میشود قبل از هر گونه بازیابی تقاضای بالقوه قیمتها را افزایش دهد، زمان معقولی برای بستن قراردادهای عرضه میانمدت-.
قیمت گذاری شمش تیتانیوم: فاکتور درجه
هنگامی که تیتانیوم اسفنجی به شمش ذوب می شود، عیار آلیاژ تعیین کننده اصلی قیمت می شود.
| درجه / آلیاژ | ترکیب | قیمت (یوآن/کیلوگرم) | تقریبا USD/kg | برنامه های کاربردی اولیه |
|---|---|---|---|---|
| TA1 (درجه 1) | تیتانیوم خالص تجاری | 55 – 56 | ~$7.70 | فرآوری شیمیایی، دریایی |
| TA2 (درجه 2) | تیتانیوم خالص تجاری | 53 – 54 | ~$7.50 | صنعتی عمومی، مبدل های حرارتی |
| TC4 (درجه 5 / Ti-6Al-4V) | Ti + 6% Al + 4% V | 60 – 61 | ~$8.50 | هوافضا، پزشکی، نظامی |
«فاکتور ممتاز» - چرا TC4 سریع گران میشود
| فرم محصول | قیمت TA1/TA2 | قیمت TC4 | TC4 Premium |
|---|---|---|---|
| شمش | 53-56 یوان / کیلوگرم | 60-61 یوان / کیلوگرم | ~10-15% |
| صفحه (5-10 میلی متر) | 64-65 یوان / کیلوگرم | 150-160 یوان / کیلوگرم | ~130-145% |
| سیم (1-2 میلی متر) | 155-185 یوان / کیلوگرم | 265-275 یوان / کیلوگرم | ~50-75% |
تفاوت هزینه مواد خام کم است (~10%)، اما پس از پردازش به صفحات یا سیم، شکاف منفجر می شود. ماشینکاری، رول کردن و کشیدن TC4 بهطور قابلتوجهی سختتر است - که نیازمند تغییرات مکرر ابزار، سرعت پردازش کندتر و نرخهای ضایعات بالاتر است.
قیمت گذاری محصول فرآوری شده: کاتالوگ کامل
صفحات و ورق های تیتانیوم
| درجه | ضخامت | داخلی (یوآن/کیلوگرم) | FOB (USD/kg) |
|---|---|---|---|
| TA1 (Gr1) | 1-3 میلی متر | 88 – 91 | $16 – $25 |
| TA1 (Gr1) | 3-5 میلی متر | 65 – 66 | $14 – $20 |
| TA1 (Gr1) | 5-10 میلی متر | 64 – 65 | $13 – $18 |
| TA2 (Gr2) | 3-8 میلی متر | 62 – 65 | $16 – $21 |
| TC4 (Gr5) | 5-10 میلی متر | 150 – 160 | $20 – $40 |
صفحات نازکتر به ازای هر کیلوگرم هزینه بیشتری دارند (گذرهای نورد اضافی، تلفات مواد بیشتر). روکش روشن/آینه 15{4}}30% در مقایسه با روکش آسیاب اضافه میکند. صفحات دارای گواهینامه هوافضا (AMS 4911) می توانند 2 تا 3 برابر درجه صنعتی استاندارد قیمت داشته باشند.
لوله و لوله تیتانیوم
| تایپ کنید | درجه | مشخصات | داخلی (یوآن/کیلوگرم) | FOB (USD/kg) |
|---|---|---|---|---|
| لوله بدون درز | Gr2 | ASTM B338، OD 25mm | 115 – 125 | $20 – $30 |
| لوله جوش داده شده | Gr2 | مبدل حرارتی ASTM B338 | 100 – 115 | $15 – $25 |
| لوله مویرگی | Gr2 | <3mm OD | 150 – 200 | $30 – $52 |
| لوله آلیاژی | Gr5 (TC4) | ASTM B338 | 150 – 180 | $25 – $40 |
| لوله درجه ویژه | Gr7 | ASTM B338 | 300 – 450 | $147 – $220 |
میله و میله تیتانیوم
| درجه | قطر | داخلی (یوآن/کیلوگرم) | FOB (USD/kg) |
|---|---|---|---|
| TA1 (Gr1) | 20-40 میلی متر | 100 – 105 | $15 – $25 |
| TA2 (Gr2) | 20-50 میلی متر | 95 – 105 | $15 – $22 |
| TC4 (Gr5) | 20-40 میلی متر | 115 – 125 | $20 – $40 |
| TC4 (Gr5) جعلی | >50 میلی متر | 130 – 160 | $25 – $45 |
| TC11 (هوا فضا) | 20-40 میلی متر | 220 – 280 | $30 – $50 |
سیم های تیتانیوم
| درجه | قطر | داخلی (یوآن/کیلوگرم) | FOB (USD/kg) |
|---|---|---|---|
| TA1 (Gr1) | 1-2 میلی متر | 155 – 185 | $25 – $40 |
| TA2 (Gr2) | 1-3 میلی متر | 150 – 175 | $25 – $40 |
| TC4 (Gr5) | 1-2 میلی متر | 265 – 275 | $40 – $60 |
| سیم پزشکی | Gr5 (ASTM F136) | 300+ | $50+ |
نوارها و فویل های تیتانیوم
| درجه | ضخامت | داخلی (یوآن/کیلوگرم) | FOB (USD/kg) |
|---|---|---|---|
| TA2 (Gr2) | 0.3-0.8 میلی متر | 120 – 160 | $20 – $35 |
| TA2 (Gr2) | 0.08-0.3 میلی متر | 180 – 250 | $30 – $40 |
| TC4 (Gr5) | 0.1-0.5 میلی متر | 280 – 380 | $40 – $60 |
| فویل بسیار نازک- | Gr2، 0.01-0.05 میلی متر | 400+ | $50+ |
ماشینکاری CNC: لایه هزینه نهایی
برای بسیاری از خریداران بینالمللی، نیاز نهایی یک قطعه ماشینکاری سفارشی-است. ماشینکاری CNC نشان دهنده متغیرترین لایه هزینه - و جایی است که خریداران آگاه می توانند بیشترین صرفه جویی را داشته باشند.
چه چیزی باعث افزایش هزینه های ماشینکاری CNC می شود؟
| عامل هزینه | تاثیر | توضیح |
|---|---|---|
| درجه تیتانیوم | بالا | TC4 2-3 برابر بیشتر از TA2 سایش ابزار ایجاد می کند |
| پیچیدگی بخش | بسیار بالا | جیب های عمیق، شکاف های باریک، دیواره های نازک زمان ماشینکاری را افزایش می دهند |
| الزامات تحمل | متوسط-بالا | تلورانس های محدودتر=فید کندتر، بازرسی بیشتر |
| پرداخت سطح | متوسط | پرداخت های آینه ای، آنودایز کردن 15-50٪ |
| مقدار دسته ای | بالا | هزینه های راه اندازی در سراسر دسته مستهلک می شود |
| زمان ماشینکاری | بسیار بالا | بخشهای پیچیده - بیشترین هزینه را به خود اختصاص میدهند |
محدوده هزینه ماشینکاری CNC
| نوع قطعه | پیچیدگی | محدوده هزینه (دلار/تکه) | یادداشت ها |
|---|---|---|---|
| فلنج ساده (Gr2) | پایین | $5 – $20 | راه اندازی واحد، تحمل های استاندارد |
| اتصالات مبدل حرارتی (Gr2) | متوسط | $20 – $80 | ویژگی های متعدد، تحمل های متوسط |
| براکت هوافضا (Gr5) | بالا | $80 – $300+ | چند محوری، با تلورانسهای محکم، دارای گواهی |
| ایمپلنت پزشکی (Gr5, F136) | بسیار بالا | $50 – $500+ | زیست سازگار، فوق-نیک |
| جزء سفارشی پیچیده (Gr5) | بسیار بالا | $100 – $1,000+ | 5 محور، جیب های عمیق، دیواره های نازک |
استفاده از درجه 2 به جای درجه 5 که در آن استحکام اجازه می دهد می تواند هزینه های ماشینکاری را تا 20-30% کاهش دهد. سختی بالاتر TC4 باعث سایش 2 تا 3 برابر سریعتر ابزار می شود که مستقیماً بر قیمت هر قطعه شما تأثیر می گذارد.
یک مثال واقعی-جهانی
بیایید هزینه کامل یک لوله بدون درز درجه 2 را برای یک مبدل حرارتی (25 میلی متر OD × دیوار 1.5 میلی متر) ردیابی کنیم:
| مرحله | جزء هزینه | قیمت (یوآن/کیلوگرم) | تجمعی | درصد نهایی |
|---|---|---|---|---|
| 1 | سنگ معدن تیتانیوم | ~2 | 2 | 1.6% |
| 2 | تیتانیوم اسفنجی (درجه 0) | ~47 | 47 | 37.9% |
| 3 | ذوب شمش TA2 | ~54 | 54 | 43.5% |
| 4 | آماده سازی بیلت لوله | ~65 | 65 | 52.4% |
| 5 | لوله بدون درز pilgering | ~100 | 100 | 80.6% |
| 6 | اتمام + بازرسی | ~115 | 115 | 92.7% |
| 7 | بسته بندی + آماده سازی صادرات | ~124 | 124 | 100% |
قیمت صادرات FOB: تقریباً 20-30 دلار / کیلوگرم(140{5}}210 یوان/کیلوگرم با حاشیه صادراتی). مواد خام (تیتانیوم اسفنجی) حدود 38٪ از قیمت نهایی داخلی را تشکیل می دهد، در حالی که پردازش بیش از 50٪ سهم دارد. برای خریداران بینالمللی، مذاکره صرفاً بر روی قیمت مواد خام تأثیر محدودی دارد - صرفهجویی واقعی از بهینهسازی مشخصات، روشهای پردازش و مقادیر سفارش حاصل میشود.
هزینه های پنهان خریداران بین المللی اغلب نادیده می گیرند
| مورد هزینه | هزینه معمولی | یادداشت ها |
|---|---|---|
| MOQ premium (زیر 50-100 کیلوگرم) | +20-50% | اکثر تامین کنندگان برای سفارش های کوچک حق بیمه دریافت می کنند |
| گواهینامه ASTM/ASME | 200-500 دلار / لات | گزارشات استاندارد تست مواد معمولاً شامل می شود |
| هوافضا (AMS/NADCAP) | 1000-5 دلار،000+/لات | برای گواهینامه مواد هوافضا- |
| پزشکی (ISO 13485 / F136) | 500-2000 دلار/لات | گواهی درجه زیست سازگار |
| -بازرسی شخص ثالث (SGS، BV) | 300 تا 1000 دلار / ارسال | تایید کیفیت مستقل |
| درمان سطحی (ترشی) | +5-10% | مقاومت در برابر خوردگی استاندارد |
| درمان سطحی (جلیقه) | +15-30% | پرداخت تزئینی/بهداشتی |
| درمان سطح (آندایزینگ) | +10-20% | شناسایی رنگ یا دکوراسیون |
| جعبه چوبی سفارشی (ISPM-15) | $50-$200 | برای بسته بندی صادراتی مورد نیاز است |
| بیمه حمل و نقل | 0.3-0.5٪ از ارزش | بیمه باربری دریایی |
درباره GNEE Titanium
خطوط تولید اصلی ما
| محصول | نمرات | استانداردها | برنامه های کاربردی کلیدی |
|---|---|---|---|
| لوله و لوله تیتانیوم | Gr1، Gr2، Gr5، Gr7، Gr9، Gr12 | ASTM B338، B861، B862 | مبدل های حرارتی، کندانسور، اگزوز، لوله کشی شیمیایی |
| صفحات و ورق های تیتانیوم | Gr1، Gr2، Gr5، Gr7 | ASTM B265 | مخازن تحت فشار، تجهیزات شیمیایی، زره پوش |
| میله و میله تیتانیوم | Gr1، Gr2، Gr5، Gr7، Gr12 | ASTM B348، B381 | شفت، بست، آهنگری، تجهیزات پزشکی |
| سیم های تیتانیوم | Gr1، Gr2، Gr5 (F136) | ASTM B863 | سیم جوش، فنر، پزشکی، چاپ سه بعدی |
| نوارها و فویل های تیتانیوم | Gr1، Gr2، Gr5 | ASTM B265 | باله های مبدل حرارتی، واشر، الکترونیک |
| قطعات ماشینکاری CNC | همه نمرات | سفارشی برای طراحی | براکت های هوافضا، قطعات پزشکی، اتصالات صنعتی |
چرا ما را انتخاب کنید؟
1. زنجیره تامین یکپارچه- از خرید تیتانیوم اسفنجی گرفته تا اجزای ماشینکاری{1}CNC نهایی، حذف نشانهگذاریهای متعدد تامینکننده و تضمین کیفیت ثابت.
2. تخصص درجه- تیم متالورژی ما به شما کمک می کند تا درجه بهینه را برای برنامه خود - بدون تعیین- انتخاب کنید.
3. در ماشینکاری CNC خانگی- ما مرکز ماشینکاری CNC 3/4/5 محوری خود را برای کنترل کیفیت دقیقتر، زمان تحویل سریعتر و قیمتگذاری بهتر در قطعات سفارشی راهاندازی میکنیم.
4. تجربه صادرات- MTRها، بستهبندی ISPM-15 و پشتیبانی از همه شرایط پرداخت استاندارد را کامل کنید. سالها تجربه بازار بین المللی.
5. مقادیر قابل انعطاف- از سفارشات تولید انبوه گرفته تا نمونه اولیه شریک ایده آل شما برای تامین منابع تولید و خرید تحقیق و توسعه -.
برای دریافت قیمت دقیق، لطفاً ارائه دهید:
فرم محصول (لوله، صفحه، میله، سیم، نوار، یا قطعه ماشینکاری شده)
درجه (یا درخواست خود را به ما بگویید - ما توصیه می کنیم)
ابعاد و کمیت
استاندارد (ASTM، AMS، یا سفارشی)
الزامات تکمیل سطح و صدور گواهینامه
پورت مقصد (برای قیمت گذاری FOB/CIF)
در 24 ساعت یک پیشنهاد دریافت کنید





